Praca na wakacje za granicą i w kraju

Chociaż do wakacji zostały jeszcze cztery miesiące, to jednak najbardziej zapobiegliwi  wakacyjni pracownicy  już dzisiaj poszukują miejsca pracy na tegoroczne wakacje. Na dzisiejszym rynku pracy sezonowej trzeba być dobrze przygotowanym i odpowiednio wcześnie zapewnić sobie zatrudnienie. Ci którzy czekają na ostatni moment, szukając pracy tuż przed rozpoczęciem wakacji, mają znacznie mniejsze szanse na sukces.  Poza tym w przypadku pracy za granicą rynek pracy zarówno w krajach Unii  jak i w  USA nadal jeszcze nie otrząsnął się z negatywnych skutków niedawnego kryzysu gospodarczego na świecie.

Praca na wakacje jest zwykle poszukiwana przez młode osoby, co jest faktem oczywistym ze względu okres, w którym jako uczniowie i studenci mają wolne, aczkolwiek wśród osób wyjeżdżających do pracy sezonowej zdarzają się także starsze osoby. Różnice w profilu osób poszukujących pracy na wakacje stanowi przede wszystkim cel –  część ludzi traktuje pracę na wakacje jako okazję do wyjazdu oraz szanse na spędzenie wakacji w atrakcyjnym miejscu za granicą, czy nawet w kraju. Dla niektórych młodych osób podjecie tego typu zatrudnienia to jedyna szansa spędzenia wakacji poza domem. Ze względu na to, że celem tego typu wyjazdów są najczęściej  duże i popularne  miasta lub miejscowości typowo turystyczne , chętnych na taki wyjazdy nie brakuje, tym bardziej, że oprócz zabawy można także zarobić .

Druga część poszukujących pracy na wakacje to ludzie nie mogący znaleźć zatrudnienia w swoim miejscu zamieszkania oraz młodzież, która okres wakacyjny chce poświecić na zdobyć w ten sposób jakiegoś kapitału, czy oszczędności.

Nie trudno zatem zauważyć jak praca na wakacje stała się popularna i powszechna wśród polskiej młodzieży. Niektórzy wyjeżdżają za granice, inni szukają pracy w kraju – najczęściej w miejscowościach wypoczynkowych nad morzem. Jednakże przeważają raczej wyjazdy za granicę do krajów Unii Europejskiej oraz USA, gdzie młodych ludzi kusi możliwość zarobienia nieco większych pieniędzy niż w Polsce. Aktualnie praca na wakacje stała się po prostu modna. Funkcjonuje cały szereg agencji pośrednictwa pracy,  których podstawą oferty jest właśnie praca na wakacje.

Pamiętajmy jednak, że  praca na wakacje wiąże się z pewnego rodzaju zagrożeniami, szczególnie jeśli chodzi o wyjazd do pracy za granicę. Także koniecznie trzeba każdy szczegół dokładnie sprawdzić, by być pewnym, że nie zostaniemy oszukani, ani co gorsza wykorzystani wbrew naszej woli, co także  się zdarza.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

2 komentarze do “Praca na wakacje za granicą i w kraju”

  1. Aniula Says:

    Czy kelnerka to dobra praca na wakacje, czy da się znaleźć coś lepszego?

  2. admin Says:

    To zależy od oczekiwań, kwalifikacji i możliwości, ale kelnerka ma jedną przewagę nad innymi zawodami popularnymi jako praca na wakacje – mam tu na myśli napiwki. Oczywiście praca jako kelnerka ma również swoje minusy – to wcale nie jest lekka praca.

Opinie i komentarze na forum