Pranie dywanów metodą ekstrakcyjną

W dzisiejszych czasach, gdy widzimy reklamy różnych środków piorących, także do prania dywanów, może nam się wydawać że jest to idealne rozwiązanie. Za niewielkie pieniądze kupimy cudowny środek, który zapewni nam idealną czystość. Nie zastanawiamy się, jak to jest możliwe, żeby usunąć brud z dywanu, lub wykładziny szczotką lub szmatką. Niestety nie jest to możliwe.
Profesjonalne pranie dywanów i wykładzin metodą ekstrakcyjną, polega, jak sama nazwa wskazuje na ekstrakcji, czyli pozbyciu się brudu z pranego materiału. Podczas procesu maszyna natryskuje roztwór specjalnego proszku (lub detergentu pod inną postacią) na dywan lub inny prany materiał ( np.: pranie tapicerki meblowej lub samochodowej , wykładziny), roztwór ten rozpuszcza brud tworząc swoistą zawiesinę brudu w płynie, dzięki czemu możliwe jest odessanie brudu do osobnego zbiornika. Wynika z tego że na dywan natryskiwany jesz cały czas czysty roztwór. Brudną wodę ze zbiornika wylewa się w miarę potrzeby (około 4 wiadra czterolitrowe na dywan 2 x 3 m ) i równocześnie uzupełnia się zbiornik z roztworem detergentu.
Z powyższego opisu jasno widać że nie sposób dokładnie wyczyścić dywanu w warunkach domowych nie używając urządzeń wyspecjalizowanych do tego celu. Dodatkowo, jest to czynność pracochłonna i z tych powodów najlepiej powierzyć ją firmie profesjonalnie wykonującej podciśnieniowe czyszczenie dywanów i wykładzin.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum