Prowadzenie sklepu internetowego na Allegro

Nie jest do końca prawdą, że tworząc sklep internetowy należy dokonać zakupu drogiej technologii oraz zainwestować w hosting, pozycjonowanie, marketing i szatę graficzną. Dla wielu ludzi taka inwestycja tworzy pewnego typu barierę nie do przejścia. Rozwiązaniem może okazać się działalność handlowa za pośrednictwem najpopularniejszego w Polsce serwisu aukcyjnego – Allegro.pl

W dobie rosnącej popularności e-usług, Allegro wychodzi naprzeciw wymaganiom sprzedawców online, tworząc tzn. Sklepy Allegro. Stosunkowo nowa idea pozwala na kreację e-sklepu wedle własnych upodobań przy oparciu na technologii grupy Allegro (czyli w skrócie sklep na Allegro).

Prostota użycia, gotowa marka oraz duże perspektywy związane z popularnością serwisów aukcyjnych zachęcają do skorzystania z oferty. Dodatkowo serwis zachęca, obniżając ceny związane z opłatami za wystawienie przedmiotu i prowizjami. Logiczne jest, że takie rozwiązanie zwiększy konwersję, gdyż sprzedawcy będą mogli sobie pozwolić na obniżkę cen, kusząc promocjami.

Niestety, każdy system ma swoje wady. Uzależnienie od innych nie zadowoli wszystkich. Niezależność w podejmowaniu decyzji jest bardzo ważna. Dla tych, którzy zamierzają kształtować świadomość własnej marki. Z Allegro nie jest to możliwe.

Omówiony został przeze mnie skrajny przypadek, w którym sprzedawca ogranicza się tylko do działania na Allegro. Co jednak przyniesie nam połączenie własnego sklepu internetowego (posiadanie domeny, hostingu, serwisu – odpowiedniej technologii) z handlem przed Allegro? Z pewnością o wiele więcej:

  • zdobycie nowych klientów
  • promocja własnej marki w katalogach
  • oszczędzanie na reklamie

Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, wiążące się jednak z ryzykiem i potrzebą zdobycia adekwatnego kapitału.

Reasumując, wszystko zależy od Ciebie. Przygoda z Allegro może być naprawdę opłacalna. Opracowanie własnej strategii pozwoli ocenić, które rozwiązanie jest najlepsze – działalność wyłącznie na Allegro, symbioza lub całkowita samodzielność.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum