Przyszłość wyszukiwarki google

Walka między wyszukiwarkami toczy się o niebagatelną stawkę, jakimi są dochody z reklam. Coraz usilniej można zaobserwować rywalizację o względy klientów. Zachęcać mają coraz to trafniejsze algorytmy i szybkość wyszukiwania. Jednak to już nie wystarcza. Przyszłością wyszukiwarek internetowych ma być personalizacja. Jako pierwszy tę usługę zaczyna wprowadzać w życie….wiadomo Google. Wystarczy założyć konto w dowolnej usłudze google i już będziemy mieli dostęp do trzech spersonalizowanych usług:
1. spersonalizowana strona główna– możemy dowolnie ustawić wszystkie przyciski włączyć lub wyłączyć funkcje które nam się podobają itd
2. historia wyszukiwania– po zalogowaniu na dowolnym komputerze i w dowolnym miejscu świata możemy przeszukać naszą historię wyszukiwarki i przypomnieć sobie to co chcemy
3. wyszukiwanie spersonalizowane –> taak o to w tym wszystkim chodzi. Po włączeniu tej usługi nasza wyszukiwarka będzie zapamiętywać dokładnie nasze preferencje, czyli czym się interesujemy, na jakie strony lubimy wchodzić, a na jakie nie, na jakiego typu witrynach przesiadujemy najdłużej itd. Rodzi to ogromne możliwości i jest zarazem wielkim udogodnieniem dla internautów. Kiedy już jakiś czas korzystamy z usługi i wyszukiwarka zgromadzi odpowiednią ilość danych, będziemy mogli w dużo łatwiejszy niż teraz sposób dotrzeć do informacji. Strony, które wybieraliśmy najczęściej znajdą się na górze wyników, a te na które wchodziliśmy rzadko i od razu wychodziliśmy mogą spaść gdzieś na koniec naszych spersonalizowanych wyników. Użytkownik będzie mógł także ręcznie wybierać strony interesujące go, a usuwać te które mu nie odpowiadają, w danej sesji, na zawsze, lub na wybrany okres czasu.
Te zmiany z pewnością pociągną za sobą personalizację w większości usług google, a w szczególności w temacie płatnych reklam. Będą wyświetlane te, w które najczęściej klikamy i te, które potencjalnie najbardziej nas zainteresują. Da to panom z Mountain View więcej pieniędzy na jeszcze lepsze „wynalazki” bo przecież konkurencja nie śpi.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum