Rynek oprogramowania internetowego – przeglądarki

Jednym z istotniejszych sektorów rynku internetowego są przeglądarki stron. To podstawowe narzędzie konieczne do korzystania ze stron internetowych. Czasy gdy skazani byliśmy na produkty Microsoftu już dawno minęły. Obecnie wśród przeglądarek internetowych większość rynku należy do kilku liderów, ale ten sektor informatyczny stale się rozwija. Co oczywiście dla nas użytkowników jest pozytywnym zjawiskiem ponieważ zmusza twórców przeglądarek do stałego ulepszania swoich produktów. Np. niedawno firma Google dołączyła do producentów przeglądarek internetowych oferując użytkownikom internetu nową przeglądarkę „Chrom”

Zestawienie przeglądarek możemy znaleźć między innymi w serwisie www.gigadownload.net.pl. Można tam pobrać całkowicie darmowe i legalne przeglądarki stron www, obfitujące w dodatkowe opcje, oferujące możliwość instalacji rozszerzeń i dodatków. Dzięki udostępnianiu całej gamy programów strona Gigadownload jest ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących dobrych aplikacji, ponieważ mogą wybrać najbardziej im odpowiadający, czy to pod względem wyglądu czy funkcjonalności.

I tak wśród mnóstwa zaoferowanych przeglądarek ze względu na popularność i niezawodność wyróżnić należy:
– Mozilla Firefox – stworzona przez fundację Mozilla cieszy się ogromną popularnością ze względu na innowacyjne podejście do tematu, posiadające wiele udogodnień, posiada możliwość całkowitej personalizacji dzięki zaoferowanemu systemowi dodatków, wtyczek i skinów.
– Opera – obsługuje częściowo aplet DOM a także Java jak i również kaskadowe arkusze stylów. Ma opcję wyboru trybu pracy wielookienkowego lub w jednym oknie.
Internet Explorer – Gigadownload oferuje nową ulepszoną wersję produktu koncernu Microsoft. Uciążliwe dotychczas błędy zostały wyeliminowane, a sama przeglądarka dostosowana do obecnych standardów zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i wygody pracy. Oprogramowanie to jak i wszystkie inne programy w serwisie rozprowadzane są na licencji freeware.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum