Salony dla psów – pomysł na biznes?

Coraz trudniejszy rynek pracy i rosnące bezrobocie, paradoksalnie wyzwala w nas inicjatywę i chęć do tworzenia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli się uniezależnić od fluktuacji na rynku pracy. Osoby nie pracujące na etacie, inspiracji na własną działalność gospodarczą szukają w różnych obszarach gospodarki. Jednym z ciekawych pomysłów na biznes może być otwarcie salonu dla psów.

Grooming, czyli działalność pielęgnacyjna zwierząt domowych nie ma jeszcze w Polsce zbyt długiej tradycji. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jednak rośnie – zarówno ze względu na modne trendy zachodnie, jak i fakt, że coraz mniejsza ilość czasu nie pozwala właścicielom czworonogów na samodzielne zadbanie o sierść i skórę zwierząt, a także ich zdrowie. Pielęgnacja psów prowadzona przez profesjonalne gabinety pielęgnacji zwierząt opiera się na oferowaniu usług z zakresu strzyżenia, trymowania i pielęgnacji sierści, czyszczenia uszu i łap oraz ogólnego wzmacniania kondycji zwierzęcia. Groomer dysponuje narzędziami, środkami i wiedzą niezbędną do tego, by profesjonalnie zająć się psem lub kotem i w bezpieczny sposób przeprowadzić wszystkie niezbędne zabiegi, dzięki którym zwierze będzie szczęśliwe i zdrowe.

W Polsce, profesjonalnych salonów psów jest jeszcze nie wiele. Szkoleń, dzięki którym można zostać groomerem tez nie jest wiele –  rynek nie jest jeszcze nasycony. Wprawdzie w większych miastach istnieją miejsca, gdzie można się udać z psem na zabieg trymowania czy strzyżenia sierści, ale pojedynczy salon psów w mieście nie wyczerpuje jeszcze całego rynku. Miejsca na nowoczesne i profesjonalne gabinety pielęgnacji psów jeszcze jest sporo. Zwłaszcza, że z usług groomerów korzystają nie tylko psy wystawowe czy rasowe, ale wszystkie zwierzęta, których zdrowie i samopoczucie jest dla ich właścicieli ważne.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum