Schody w domu

Schody w domu są jedną z podstawowych ozdób każdego pomieszczenia jak i jedyną drogą wejścia na następną kondygnacje. Dlatego powinniśmy od samego początku tak planować schody, aby były one w takim miejscu, aby ich nie chować, co jest częstym błędem w dzisiejszych domach.

Schody drewniane samonośne jak i okładane beton, mogą i powinny być wizytówką domu. Pięknie ze smakiem wykonane schody mogą nawet najbrzydsze pomieszczenie rozjaśnić dodać mu charakteru. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na schody z drewna. Może nie są one najtańsze, ale dobrze wykonane mogą zapierać dech w piersiach i służysz nam wiele lat a jak widzimy w starych domach nawet kilka kilkanaście dziesięcioleci.

Decydując się na wschody powinniśmy wybierać firmy sprawdzone gwarantujące solidne i staranne wykonanie naszych schodów. Nasza firma Schody Mieczowski taką właśnie jest. Wykonujemy schody z najlepszych materiałów nie oszczędzając na niczym zaczynając od drewna przechodząc do klejów kończąc na śrubach. Wszystko to powoduje, że nasze schody są solidne i mogą cieszyć naszych bardzo długo. Spróbuje pokrótce opisać państwu jak powstają schody.

Najpierw rośnie drzewo w lesie mogą to być różne drzewa ( dąb, jesion, sosna, buk, Mahoń i inne), które zostaje ścięte. Ścięte drzewo zostaje przewiezione do tartaku tam jest tarte na bale następnie jest suszone i z tak wyrobionego drzewa zaczynamy dopiero wyrabiać schody. Bale takie są cięte na odpowiednie długości, co będzie odpowiadało naszym elementom. Pocięte kawałki drewna są sklejane w większe blaty, z których wycinamy odpowiednie kształty elementów schodów. Gdy mamy wycięte elementy to składamy je razem, z czego powstają schody samonośne tak dopasowane są rozkładane. Po rozłożeniu szlifujemy wszystkie elementy na gładko żeby nie było żadnych zabrudzeń i chropowatych powieszeni po czym wszystko malujmy specjalnymi lakierami. Drzewno możemy jeszcze przed malowaniem zabejcować na różne kolory.

To koniec mojej opowieści o schodach mam nadzieje ze przed wyborem typu schodów i sposobu wykonania zastanowią się państwo kilka razy, bo schody to naprawdę wspaniała rzecz w dom.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum