Sekrety medycyny alternatywnej

Popatrz na tuzinkowego europejczyka. Po przekroczeniu wieku 60 lat jest zgrzybiały i wyczerpany. Miażdżyca, dolegliwości kręgosłupa i nie tylko takie dolegliwości go dewastują. Jego życie jest straszne, chociaż wciąż wędruje po lekarzach. Czy nowoczesna medycyna nie potrafi mu pomóc? Jak to się dzieje? Tylu wyedukowanych ludzi, tyle lekarstw, tyle wiedzy, super sprzętu medycznego… A jednak on ma poważny problem ze zdrowiem.

Dawniej zachowywał się, jak miał ochotę. Przez jedną drugą-życia – róbta co chceta, a następne pół – męcz się. Tacy ludzie na ogół nie pojmują, że mogłaby im pomóc medycyna alternatywna. Zawiera on nieinwazyjne, naturalnej metody leczenia, które mają często ogromną przewagę nad medycyną akademicką, choć sa przez nią ignorowane. I to też jest straszne, jak lekarze odrzucają coś tylko dlatego, że nie jest wytworem świata akdemickiego.

W sposób analogiczny do wspomnianej osoby żyje w naszych czasach duża część mężczyzn i kobiet. Ale czy jest to odpowiednie podejście do zdrowia, które powinni przejawiać rozgarnięci Polacy? Zapewne nie. Nie daj się zrobić w balona cwaniakującym, gdy rozgłaszają, iż trzeba zaznać trochę przyjemności w nudnym życiu. Co to za zabawa, która kończy cierpieniami, bólem i chorobami w późniejszym wieku?! Moja rada jest inna: za młody żyj racjonalnie, aby nawet w późnym wieku cieszyć się siłami, odpowiednio się odżywiaj, a w razie kłopotów zwróć sie najpierw w stronę medycyny alternatywnej.
Nasze zdrowie to dla społeczeństwa nader nebagatelna sprawa. To jasne, że nie posiadając porządnego stanu zdrowia nie potrafimy być naprawdę usatysfakcjonowani i cieszyć się naszą egzystencją w pełnej mierze. Możesz mieć całe drogocenne rzeczy, a bez odpowiedniego stanu zdrowotnego nie zaznasz spokoju umysłu. Pamiętaj o tym przy podejmowaniu codziennych decyzji.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Comments are closed.