Sharm el sheikh – najpopularnijesza miejscowość w Egipcie

Sharm el sheikh, to najbardziej popularna w Egipcie miejscowość turystyczna. Jeśli pasjonujecie się rynkiem turystycznym to zapewne mieliście okazję czytać czy słyszeć o Sharm el sheikh. Jest to największy kurort położony na Półwyspie Synaj. Rocznie odwiedzany jest przez kilkadziesiąt milionów turystów, a w największych hotelach jednocześnie przebywa w czasie sezonu nawet kilka tysięcy urlopowiczów. Sharm el sheikh rozpoczęło działania promocyjne w Polsce.

Egipt od lat posiada w Polsce pierwszą pozycję pod względem kierunków turystycznych, jakie są przez nas wybierane na wakacje. Co zatem chce jeszcze zdziałać Sharm el sheikh? Władze miasta twierdzą, że wciąż zbyt wielu Polaków decyduje się na wypoczywanie w innych miejscowościach Egiptu, szczególnie w konkurencyjnej Hurghadzie. Działania promocyjne w polskich mediach mają pokazać polskim turystom, że za wyższą ceną wypoczynku w Sharm el sheikh stoi bardzo wysoki poziom poszczególnych usług.

Nowoczesne hotele, rewelacyjne zaplecze, warunki do zwiedzania, nowoczesne lotnisko, a także miasto zupełnie inne niż typowe kurorty Egipcie. Minusem Sharm el sheikh jest problem ze zwiedzaniem Kairu. By dotrzeć wycieczką autokarową do Kairu, należy wydać na taką wycieczkę dużo pieniędzy i ponad dobę spędzić w sumie w autokarze. Z tego względu wielu turystów wraca z Sharm el sheikh bez zobaczenia piramid w Gizie. Jeśli Sharm el sheikh nie stworzy tanich połączeń lotniczych z Kairem, to dalej będzie narzekał na liczbę turystów.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum