Sklep internetowy na WordPress

Często wielu zastanawia się nad wyborem odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego. Powszechnym wyborem jest Shoper, iStore oraz Sklep Allegro. Zapomina się jednak o bardzo funkcjonalnej i elastycznej platformie – WordPress!

Co namówiło mnie do promowania tego oprogramowania? Przede wszystkim kilka ważnych cech charakterystycznych dla WordPressa:

  • Prostota – niemalże każdy od razu jest w stanie zarządzać swoim sklepem internetowym dzięki intuicyjnemu panelowi administratora w najpopularniejszym systemie blogowym.
  • Niskie koszty – WordPress jest całkowicie darmowym oprogramowaniem. W kosztorysie należy uwzględnić tylko wtyczki oraz motywy graficzne.
  • Elastyczność – co zrobić, aby WordPress wyglądał jak sklep internetowy? Wystarczy znaleźć odpowiednio zaprojektowany motyw (wpisz w wyszukiwarce „WordPress e-commerce theme”) oraz kilka wtyczek obsługujących płatności w sposób zautomatyzowany. W Polsce warto stawić na DotPay, który umożliwia praktycznie na obsługę wszystkich polskich kanałów płatności. Polecaną wtyczką jest TradeMatik (kosztuje 69 PLN). Ten plug-in jest w polskiej wersji językowej oraz obsługuje najważniejsze funkcje takie jak np. uwzględnienie kosztów dostawy.

Własny sklep na WordPress nie jest niczym niewykonalnym co powszechnie sądzi się w gronie internautów. Rozwój platformy dzięki niezliczonej rzeszy fanów przerósł oczekiwania nawet jej twórców. Czas to wykorzystać.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Sklep internetowy na WordPress”

  1. Magda O. Says:

    Polecam zwrócić uwagę na FileStore.pl, polską wtyczkę sprzedażową dla WordPress’a.

Opinie i komentarze na forum