Spadek i odszkodowanie po śmierci najbliższej osoby

Każdy typowy Polak jest łasy na spadek, jednak realia są takie, że bardzo często do jednej kupki rączki wyciąga całe stado potencjalnych spadkobierców i wtedy zaczyna się istna wojna o kasę. W takim boju tym większe ktoś ma szanse, im jest ten ktoś bliżej ze zmarłą osobą spokrewniony. Walki o spadki, na przykład za odszkodowanie z powodu śmierci następują najczęściej wtedy, gdy jasno nie jest sprecyzowane, kto ma uzyskać pieniądze po nagłym i najczęściej nieoczekiwanym zgonie danej osoby.

Jak ludzie radzą sobie w sporze o odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby?

Dziś popularne są testamenty, jednak nie każdy ma głowę by je sporządzać, szczególnie, że większość osób robi to dopiero w starszym wieku, a tragedia przychodzi niekiedy nieoczekiwanie, nawet w młodości. Czasem na przykład odszkodowanie z powodu śmierci rodzica ma być wypłacone na dzieci, a te nie mogą dojść do porozumienia, dla kogo przypada, jaka część. W wielu tego typu przypadkach jedynym rozwiązaniem jest po prostu procesowanie się na drodze sądowej i na wokandzie dochodzenie własnych racji.

Kto dostanie większe odszkodowanie?

Tego typu spory dotyczą zarówno środowisk zamożnych, jak i również tych z tak zwanych nizin społecznych. O odszkodowanie po śmierci rodzica powalczy grupa bogatych snobów i kilkoro biednych krewnych, bowiem z reguły jeśli ktoś był bogaty to kwota zadośćuczynienia, a tym bardziej odszkodowania, będzie odpowiednio wysoka.

Chodzi więc o to, że zawsze jest o co walczyć i na bok odchodzą sentymenty i konwenanse…

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum