Sprężarki

W obecnych czasach nie da rady już żyć bez postępu technologicznego. Wygodnie jest pojechać sobie na stację benzynową i napompować opony naszego samochodu po prostu tam na miejscu zamiast szukać serwisu ogumienia, czy wulkanizacji. Nawet nie trzeba daleko szukać, sprężarki można znaleźć już prawie na każdej stacji.

Sprężarki stosowane są w przemyśle jako napędy różnych narzędzi, malowania natryskowego, do tłoczenia gazów, podnoszenie ciśnienia, turbodoładowania i w gospodarstwie domowym w zwykłych odkurzaczach, wentylatorach itd..
W rozwiązaniach ówczesnej technologii jest potrzeba ciągłego uzyskiwania ciśnienia gazu które musi być dosyć wysokie, a w związku ze ściśliwością gazu, duża ilość energii jest do tego wykorzystywana. Sprężarki to urządzenia niezastąpione w czasach obecnych, są także ułatwieniem w naszym codziennym życiu. Sprężanie jest procesem w którym gaz jest ściskany, co powoduje wyrzucenie go na zewnątrz, lub zwiększanie ciśnienia tego gazu. Sprężarka jest tylko małym przykładem na wykorzystywanie tak znanego zjawiska choć niezbyt zauważanego, jakim jest sprężanie, inne przykłady to np. dezodorant, gaśnica, pompa wodna, itp..

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum