Tani i dobry hosting, czy to możliwe ?

Rynek firm hostingowych w naszym pięknym kraju rozrasta się bardzo szybko. Dzisiaj każdy może stworzyć własną stronę internetową, blog czy forum. Bardzo dużą popularnością wśród internautów cieszy się także e-biznes.
Użytkownicy często zadają pytania, jaki hosting wybrać, aby spełnił ich oczekiwania.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry kont jakie oferuje firma hostingowa.
Nawet jeśli na początku wydaje wam się, że strona nie będzie dużo zajmować i nie potrzebujecie dużo miejsca na swój serwis, to warto zabezpieczyć się na przyszłość. Tutaj absolutnym minimum są wartości rzędu 500 mb.
Najlepiej oczywiście jeśli pojemność konta jest dzielona dynamicznie pomiędzy pocztę i www.

Drugim ważnym parametrem jest oczywiście limit transferu. Wartość ta określa jak dużo danych będziecie mogli wysłać oraz pobrać ze swojego konta w danym okresie. Tutaj także panuje zasada: Im więcej tym lepiej. Chociaż często użytkownikom wydaje się, że strona z małą galerią zdjęć i kilkoma pod stronami nie jest w stanie wykorzystać limitu, to jednak często takie sytuacje się zdarzają. Może nie na początku, ale już po kilku miesiącach sytuacja może się radykalnie zmienić.

Oczywiście należy także zwrócić uwagę na to czy hosting jaki zamierzacie wykupić oferuje obsługę PHP i czy można korzystać z dobrodziejstw jakie daje dostęp do bazy MySQL czy PostgreSQL. W przyszłości na pewno niejeden początkujący webmaster będzie chciał napisać swój własny skrypt PHP, który będzie łączył się z bazą i za pomocą prostych zapytań wyświetlał dane wcześniej zgromadzone.

Na pewno także warto zwrócić uwagę na to czy firma hostingowa oferuje możliwość zakupu domeny.
Rejestracja własnej domeny zapewni w przyszłości niezależność oraz możliwość wybicia się spośród gąszczu stron internetowych.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum