Tanie perfumy – czy aby na pewno tanie?

Wiele osób twierdzi, że jakość perfum nie zależy od ceny. Dla wielu ludzi najważniejszy jest zapach, który testuje się testerem i określa pierwsze wrażenie jako najbardziej istotne. Tak stawiane opinie, często bardzo rozpowszechnione, nasuwają ekspertom na myśl tylko jedno zdanie: sprzedawcy korzystają z niewiedzy swoich klientów w dziedzinie perfum.
Najważniejszym aspektem podczas zakupu perfum nie jest sam zapach, który czujemy w pierwszej fazie po naniesieniu na papierek lub na dłoń. Tanie perfumy często produkowane są z komponentów niskiej jakości i efekcie przestają pachnieć po około 2-3 godzinach, przy czym markowe oryginalne perfumy pachną nawet do 12 godzin. Efekt jest taki, że kupując flakon o objętości 50ml za 50zł produkt okazuje się droższy niż 50 ml markowych perfum w cenie 200 czy nawet 300 zł. Wiele z tanich perfum jest tandetnymi imitacjami zapachów znanych projektantów, a ludzie kupują te zapachy gdyż wydaje im się to tańsze.
Prawda jest jednak taka, że markowe perfumy produkowane są z lepszych surowców, a efekt jest wynikiem potężnej wiedzy wielu specjalistów poprzedzonych bardzo drogimi badaniami laboratoryjnymi. Tylko, dlatego, że perfumy sprzedawane są na całym świecie i trafiają do milionów ludzi na całym świecie mogą być relatywnie tanie. Większość tanich perfum jest tanie tylko na pierwszy rzut oka. W praktyce producenci tanich perfum zarabiają potężne pieniądze na produkcie o relatywnie niewielkiej wartości, gdyż klienci bardzo szybko zużywają swoje perfumy.
Wiele osób twierdzi, że markowe perfumy są drogie i że dobre markowe perfumy kosztują około 400 zł w luksusowej perfumerii. Te osoby na pewno mają rację, jednak nie zdają sobie sprawy, że jest to jedno z wielu miejsc w którym można kupować markowe perfumy,. Natomiast nie są to najtańsze miejsca. Perfumerie luksusowe znajdują się w luksusowych centrach handlowych i za t luksusowe warunki niestety są zmuszone do stosowania niebotycznych marż. O wiele taniej jest w Internecie. Perfumerie internetowe ostatnimi czasy przeżywają swój renesans. Ludzie chcą ładnie pachnieć i chcą kupować markowe perfumy, jednak nie chcą przepłacać. Markowe i oryginalne produkty, te same znane z luksusowych perfumerii, są tutaj do kupienia w cenach nawet o 50% niższych. Często dysponują także o wiele większym wyborem i oferują produkty w różnych konfiguracjach np. w efektownych zestawach z kosmetykami w cenach nieznacznie wyższych od samego produktu.
To wszystko sprawia, że nie tylko perfumerie luksusowe są coraz rzadziej wybierane przez ludzi, ale także ludzie rezygnują z niskiej jakości perfum na poczet markowych perfum i perfumerii internetowych. Jak znaleźć swoją perfumerię internetową? Wpisz w wyszukiwarce hasło perfumy lub, jeśli szukasz perfumerii w swoim mieście np. perfumerie – Wrocław. Otrzymasz dużą listę perfumerii. Bądź jednak ostrożny. Poświeć trochę czasu w poznaniu tych sklepów. Sprawdzaj dane firmowe, dzwoń i pytaj o cokolwiek (np. jak towar szybko zostanie wysłany). W ten sposób sprawdzisz czy w ogóle ktoś odbiera telefony. Warto się trochę zaangażować, gdyż raz wybrana perfumeria to miejsce, w którym długo będziesz robić jeszcze zakupy.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum