Transport drogowy w naszym kraju…

Transport drogowy w Polsce to dosyć skomplikowany i nieprzyjemny temat. Jestem kierowcą autobusu i chciałbym podzielić się z Wami moimi refleksjami na ten temat. Pracuję w renomowanych polskich liniach autokarowych, które wożą ludzi na wakacje za granicę. Praca dosyć dobrze płatna jednak obkupiona wysokim stresem i presją czasu. Kierowca autokaru to odpowiedzialna i ciężka praca. Codziennie zmagam się ze świadomością, że 50 ludzi poświęca swoje życie w moje ręce i jestem za to odpowiedzialny. Przeważnie jeździmy do Hiszpanii i Portugalii. Trasa bardzo długa dlatego zawsze jedzie ze mną mój zmiennik. Z przykrością muszę powiedzieć że największy stres przeżywam jak jadę naszymi, ukochanymi polskimi drogami. Są w fatalnym stanie i proszę mi wierzyć, naprawdę łatwo spowodować wypadek. Według mnie powodów takiego złego stanu rzeczy jest kilka.

Przede wszystkim brak konserwacji i nadzoru nad stanem nawierzchni. Po drugie za dużo tirów, które niszczą asfalt. A może to nie ich wina, a wina złego składu nawierzchni. Chyba jednak to drugie. Ktoś w nieodpowiedni sposób buduje nasze drogi. Zawsze jak wracam zza granicy to jestem już trochę zmęczony i wjeżdżając do Polski ogarnia mnie strach. W Niemczech, Hiszpanii czy Portugalii taki stan dróg jest nie do pomyślenia. Transport drogowy to przecież bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy rodzaj transportu publicznego.Nie rozumiem polskich władz które nie przykładają do tego należytej uwagi. Tak więc jazda po zagranicznych autostradach to dla mnie czysta przyjemność.
Wspominając jeszcze o imporcie różnych towarów do Polski warto zwrócić uwagę na fakt jak transport drogowy wygląda w innych krajach. Przede wszystkim zwrócić uwagę trzeba na zachód. Tam w momencie gdy kontener z Chin wpływa do portu już czeka na niego samochód, który drogą lądową przetransportuje go szybko i sprawnie na wskazane miejsce. W naszym kraju komplikacji jest nieco więcej – nie tylko problemem są drogi, bo tych coraz więcej. Nie jesteśmy jeszcze nauczeni dobrej organizacji transportu tego typu. Mam nadzieję jednak, ze niedługo się to zmieni – na pewno idziemy ku dobrego.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Transport drogowy w naszym kraju…”

  1. kokus Says:

    No dokładnie, transport drogowy to WAŻNA sprawa ale niestety nie każdy o tym wie!

Opinie i komentarze na forum