Trudny biznes, czyli im powszechniej tym ciężej

Bardzo często bywa, tak, że pewnego dnia wpadnie nam do głowy pewien pomysł „na super biznes”. Na pierwszy rzut oka wszystko prezentuje się rewelacyjnie – proste  i przejrzyste… niestety tylko na pierwszy rzut oka. Bardzo dobrym rynkiem, na którym bardzo wyraziście można zauważyć tego typu działania jest właśnie Internet.

Swego czasu, bardzo wiele osób posiadało swoje serwisy ogłoszeniowe z nieruchomościami. I to właśnie tak olbrzymia konkurencja sprawiła, że bardzo wiele osób tak naprawdę utraciło swoje biznesy przez wysoką konkurencyjność w swojej branży. Tak to właśnie bywa, że im dany biznes jest bardziej powszedni (nawet opierający się na bardzo prostych zasadach) tym o wiele trudniejszym jest jego promocja.

Swego czasu obserwowałem serwisy ogłoszeniowe z nieruchomościami np. regionalne. Jest to bardzo ciekawy, a przede wszystkim oryginalnie utworzony serwis z ogłoszeniami nieruchomości. Skupia on przede wszystkim mieszkania, działki oraz domy z terenu Podbeskidzia. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że portal ten swoim zasięgiem ogarnia tylko bardzo niewielką część Polski. Dzięki temu jest on w stanie skupić się na ogłoszeniach nieruchomości o wiele bardziej dokładniej niżeli portale, które posiadają ogłoszenia z mieszkaniami  w całej Polsce.

Czy jednak w dzisiejszych czasach, kiedy tak naprawdę boom na serwisy z ogłoszeniami o nieruchomościach już minął, nadal jest sens na tworzenie tego typu portali? Czy faktycznie można na tym oprzeć swój biznes? Oczywiście, że tak, o ile podejdzie się do tego tematu z odpowiednią dawką powagi.

Musimy przecież pamiętać, że nawet najmniejsze serwisy z unikalnymi, a przede wszystkim wartościowymi ogłoszeniami.

Reasumując – trudnym biznesem jest każdy biznes. Jeśli posiadamy dużą konkurencję a nasza branża jest popularna i łatwo dostępna, to tym bardziej będzie nam ciężko – jeśli jedna poważnie myślimy o swoim biznesie, to nie miejmy żadnych skrupułów i zacznijmy spełniać swojego biznesowe marzenia – przecież nie mamy nic do stracenia.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum