Wodzirej weselny – trudny wybór

Zajmując się przygotowaniami do wesela należy zwrócić uwagę na wiele cennych elementów. Nie tylko na aspekt muzyczny, czyli wybór dobrego wodzireja na wesele, lub alternatywnego zespołu muzycznego, ale i wiele innych rzeczy. Jeżeli chodzi o zwyczaje jakie panują obecnie na weselach, to pojawia się wiele zwyczajów, które przyszły z zachodu. Według jednej z nich panna młoda powinna mieć w dniu ślubu przy sobie coś niebieskiego, pożyczonego, starego i nowego. To ma przynieść jej szczęście. Może to być cokolwiek, podwiązka, pierścionek, czy sukienka. Drugim ważnym zwyczajem jest to, że pan młody nie może zobaczyć pani młodej w dniu ślubu przed ceremonią tak przynajmniej mówił wodzirej, który jest zaprzyjaźniony z naszą rodziną. W tym celu do ołtarza powinien zaprowadzić ją jej ojciec. Kilka zabaw które odbywają się na zachodzie to m.in. uprowadzenie panny młodej. Odbywa się podczas wesela. Znajomi pana młodego uprowadzają mu świeżą małżonkę, a ten ma za zadanie ją odnaleźć przy pomocy wskazówek.

Również miło jest przygotować odpowiednio pokój nowożeńców. To będzie dla nich niespodzianka. Można np. wypełnić go nadmuchanymi balonami lub świecami. Również ciekawą tradycją jest obdarowywanie się o północy prezentami. W niektórych krajach obowiązkową pozycją weselną są przemowy, które najczęściej mają miejsce na początku wesela przez rodziców pary młodej. Również dobrym znakiem dla młodej pary jest zmienna pogoda w dniu ślubu. Wynika to z faktu, że w małżeństwie oprócz dni radości zdarzają się również dni smutku i goryczy. W niektórych tradycjach zakłada się również stroje ludowe.

Pamiętaj o jednej bardzo ważnej sprawie – wybór dobrego wodzireja musi być przemyślany. W przeciwnym razie możesz bardzo żałować w momencie, gdy Twoje wesele nie będzie wyglądać tak jak sobie to wymarzyłeś/aś. Przeszukując internet koniecznie sprawdzaj wszelkiego rodzaju referencje, ponieważ to bardzo dużo mówi o tym czy dany wodzirej jest godny zaufania.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum