Wojna Zombie na sklepowych półkach

Wojna Zombie to kolejna po Zombie Survival książka Maxa Brooksa poświęcona zombiekalipsie. O ile ZS traktował tylko o fizjologii zombiaków i sposobach ich eksterminowania lub obrony przed nimi, o tyle Wojna Z koncentruje się na społecznym/politycznym/gospodarczym i militarnym wymiarze epidemii klasy IV. Brooks tym razem zdecydował się nadać swojemu dziełu formę zbioru relacji i wywiadów z ocalałymi z katastrofy ludźmi. I trzeba przyznać, że udało mu się to znakomicie.

Wojna Zombie to zgrabnie napisane political fiction wymieszane z horrorem. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów chodzącej śmierci czy twórczości pana Romero. Liczący sobie około 500 stron tomik nabyć można za około 30 zł. A trzeba przyznać, że książka wydana jest znakomicie – estetyczna i atrakcyjna okładka, imitująca krew farba drukarska na każde stronnicy i klimatyczne kadry na początku każdego rozdziału robią swoje. Polskim wydawcą Wojny Zombie jest lubelska oficyna Red Horse.

Jako ciekawostkę dodam, że Plan B – firma Brada Pitta zajmie się produkcją filmu bazującego na wymienionej wyżej książce. Za scenariusz odpowiada M. Starczynski – współscenarzysta postapokaliptycznego serialu Jeremiah.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum