Wysokie podwyżki odzieży dziecięcej od 1 stycznia

Wprowadzenie nowych stawek podatku VAT, które zaczynają obowiązywać od początku roku 2011, w wielu segmentach doprowadzi do bardzo poważnych podwyżek. Szczególnie negatywnie wysokie VAT wpłynie na rynek odzieży i obuwia dziecięcego, gdzie VAT będzie podwyższony o nawet 16%!

Dotychczas, ubranka dziecięce oraz obuwie, były obciążone podatkiem w wysokości 8%. Teraz, wartość tego podatku będzie podniesiona aż do 23%. Tak ogromny skok musi mieć tylko negatywny wpływ na całą branżę. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak wysokie będą ogólne straty całej branży, ale z pewnością rynek ucierpi. Producenci będą zmuszeni do znaczącego podwyższenia cen, natomiast rodzice do opuszczenia tak częstych zakupów dla swoich dzieci. Buty, które kosztowały teraz przykładowo 107 złotych, po podwyżce będą już kosztowały 123 złote. Wprawdzie niecodzienne kupujemy takie rzeczy, ale przecież balerinki dla dziecka tyle właśnie kosztują.

Podwyższony podatek VAT wpłynie z pewnością negatywnie na całą Polską gospodarką. Jeśli w kolejnym roku zostaną wprowadzone również kolejne podwyżki tego podatku, to cała polska gospodarka zwolni, a wiele firm może przestać istnieć. Prowadzenie takiej polityki może być odebrane wyłącznie w negatywny sposób, chociaż z drugiej strony, bez podwyżek podatku, Polska mogła by powtórzyć kroki Grecji.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum