Zaproszenie do Krakowa

Właściwie wszyscy o Krakowie często słyszeli, ale w praktyce o zakątkach tych zapominają.
Cechą odznaczającą Kraków są kopce. Zwyczaj budowania kopców dotrwała tutaj aż do dwudziestego wieku. Na terenie Krakowa znajdują się 4 kopce. Najbardziej popularne to Kopiec Krakusa i Kopiec Wandy.

Mnóstwo rodaków podróżuje poza granice kraju nie tylko za pracą ale również by poznać nowe kraje.
Turyści Kraków traktują również miasto to jako swoisty punkt przesiadkowy podczas podróży na południowy kraniec kraju. Szczególnie w okresie zimowym osoby, które lubią jazdę na nartach zatrzymują się w tym mieście. To swoisty rodzaj łączenia przyjemnego z pożytecznym, czyli sport oraz zobaczenie miasta, aby poznać jego klimat lub po prostu wspaniale się bawić.

Nie zapominajmy, że także w Polsce ogromna ilość jest zakątków, które warto poznać. Jednym z takich miejsc są zabytki Krakowa, które choć znane w dalszym ciągu nie są doceniane.

Kraków to nie tylko zabytkowe budowle, ale również puby, herbaciarnie, apartamenty i teatry. Kraków posiada swój niezapomniany charakter, który sprawia, że odwiedzający chcą tu przyjechać znowu.

Kraków to dla większości tylko Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Koścół Piotra i Pawła czy Kopiec Kościuszki ale przecież zakątków, które trzeba zobaczyć jest znacznie więcej.

Kraków to coraz częściej wybierane miejsce gdzie przyjeżdżamy na zakupy. Praktycznie co roku powstają nowe kompleksy sklepowe, które chętnie odwiedzane są przez przyjezdnych. Przydarza się, że część osób przyjeżdżających zwiedzać Kraków poprzestaje tylko na zakupach.

Przemierzając Kraków można także podjechać do Oświęcimia co odwiedzający często czynią. Naprawdę warto zobaczyć to miasto.

Rok rocznie jest coraz więcej turystów z Europy. Bardzo dużo osób można na Krakowskim Rynku spotkać z Anglii, Japonii, Francji, a także Hiszpanii, Grecji, Włoch czy nawet tak odległych krajów jak Australia czy Chiny. Popularność grodu Kraka jest coraz większa co szczególnie raduje właścicieli hoteli, restauracji, barów, pubów.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum