Jak zarabiać w internecie, to na YouTube i własnej stronie

Zarabianie w Internecie jest bardzo trudną sztuką. Nie dość, że jest spora konkurencja, to na dodatek nie ma konkretnego źródła informacji, z których można by się kształcić w e-biznesie. Na tym żerują „eksperci” od wszystkiego, którzy naciągają naiwnych, mamiąc ich przekazaniem bezcennej wiedzy. Nie daj się naciągnąć. Na forum o zarabianiu często można znaleźć cenne informacje zamieszczane przez mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników. Pozwoli to początkującym na naukę bez straty czasu wynikającej z samodzielnej metody prób i błędów.

Unikaj klikania w reklamy

Często amatorzy wybierają programy typu Get Paid to Click albo Get Paid to Read. Obiecuje się im, że dzięki temu uzyskają niezależność finansową. Jest to niezmiernie błędne stwierdzenie. Takie programy są niczym innym a piramidkami, na których zarabiają tylko ich właściciele. Czy zarabianie na klikaniu może być jednak opłacalne? Poniekąd tak, ale tylko dla tych, którzy posiadają setki, o ile nie tysiące poleconych. Lepiej z takimi metodami dać sobie spokój.

Zarabianie na YouTube

YouTube od ostatniego czasu udostępnił w Polsce ciekawą usługę – zarabianie na filmach. Jeżeli masz dobre pomysły przynoszące dużą odsłon, zaciekawi cię fakt, iż możesz „przekuć” to na pieniądze. Zapoznaj się z warunkami usługi (dostępniej na blogu Google) i rozpocznij planowanie podboju tego popularnego medium.

Własna strona internetowa

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest posiadanie własnej strony internetowej. Dzięki niej możliwa jest sprzedaż powierzchni reklamowej. Dodatkowo wydawców zachęcają wysokie prowizje w sieciach afiliacyjnych oraz prostota użytkowania. Wystarczy wkleić odpowiedni kod i reklama już jest wyświetlana. Nawet jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia z językami opisowymi i strukturalnymi służącymi do budowy strony, da sobie z tym radę. Wadą programów partnerskich są pewne wymogi. Potrzebne jest dobre źródło ruchu – czy to w wyszukiwarkach, czy na innych stronach. Z pewnością tańszy będzie ruch organiczny.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum