Zdjęcia z konferencji jako materiały reklamowe – wybór fotografa biznesowego

Fotografia konferencyjna i biznesowa jest przeważnie niesamowicie istotnym elementem public relations i marketingowym danej firmy.  Jeżeli rozejrzymy się po Internecie, odwiedzimy strony www poszczególnych firm, to z pewnością zauważymy mnóstwo zdjęć rozmaitych osób reprezentujących firmy.

Często będą to także fotografie ukazujące poszczególne zdarzenia z życia konkretnych korporacji. Niemniej jednak nieraz zdjęcia te pozostawiają wiele do życzenia.

Po pierwsze nie zawsze są poprawne techniczne, po drugie sprawiają wrażenie jakby były wykonane z przymusu. Można się też spotkać z tendencją, że osoby na zdjęciach przyjmują nienaturalne pozy, sztywne oraz niezbyt korzystne oświetlone.

Na firmowych stronach nieraz możemy zauważyć zdjęcia niemal żywcem wyjęte z dowodu osobistego. Są to chyba najczęstsze pomyłki popełniane w świecie biznesowej fotografii.

Z usług fotografów biznesowych najczęściej korzystają firmy prawne, finansowe, konsultingowe oraz szkoleniowe. Niemniej jednak niemalże każda instytucja pragnąca pozytywnego odbioru w sieci, powinna na te  kwestię zwrócić nieco większą uwagę.

Na co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na konferencje czy targi?

Przede wszystkim nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od Internetu. Na wstępie musimy zbudować sobie listę fotografów spełniających nasze wymogi – w stworzeniu takiej listy pomocne będą wszelkiego rodzaju wyszukiwarki. Następnie wystarczy listę tę nieco ograniczyć pod względem zbliżonych do nas lokalizacji.

Zawsze warto do poszczególnych zapytań dodać konkretne miasto. Dzięki temu zawęzimy wyniki, a ponadto wyświetlą się nam już strony fotografów działających na terenie naszego miasta lub jego okolic.

W każdej sytuacji powinniśmy dokładnie posprawdzać opinie o danym fotografie konferencyjnym. Na przykład w Poznaniu z uwagi na obecność w Poznaniu Międzynarodowych Targów Poznańskich rynek fotografów biznesowych jest spory, jednakże niewielu prezentuje profesjonalne zdjęcia z targów, czy konferencji.

Udostępnione przykładowe fotografie z pewnością ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji. Ponadto umieszczone na stronie internetowej referencje będą świadczyć o profesjonalizmie fotografa wykonujące zdjęcia na targach, czy konferencjach. Na tej podstawie z pewnością z całej listy fotografów, jesteśmy w stanie wybrać tego jednego, który będzie nam odpowiadał. Teraz tylko pozostaje umówić się na osobiste spotkanie.

Podziękowania:
Artykuł powstał dzięki współpracy eksperta – fotografa biznesowego firmy Yannkes-Art w Poznaniu

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum