Zostań opiekunem/opiekunką

Jednym z najbardziej pożądanych zawodów w Wielkiej Brytanii i Irlandii wciąż pozostaje zawód opiekuna. Niesłabnące zainteresowanie ze strony zagranicznych pracodawców związane jest przede wszystkim ze starzejącym się społeczeństwem. W takiej sytuacji znający podstawy języka angielskiego Polacy, nawet bez doświadczenia w opiece nad osobami starszymi są bardzo mile widziani. Wykształcenie związane z medycyną, empatia i komunikatywność to atuty które stanowią praktycznie stuprocentową gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy w tym zawodzie. Opiekunowie i opiekunki mogą liczyć na zarobki rzędu 35-40 złotych za godzinę, a także co najmniej roczny kontrakt.

Praca za garnicą w roli opiekunki to niejednokrotnie punkt startu dla wielu polskich pielęgniarek. Uzyskanie zgody na pracę w zawodzie jest procesem dość żmudnym, a wymagania – pod względem znajomości angielskiego – dość wysokie. Dlatego właśnie wiele pielęgniarek decyduje się na pracę w charakterze opiekunki by podszlifować język angielski. Po roku pracy decydują się na rejestrację w Nursing & Midiwifery Council, a po załątwieniu wszystkich formalności znajdują zatrudnienie w zawodzie. Wykwalifikowana pielęgniarka zarabia w Wielkiej Brytanii równowartość 8-10 tys. złotych miesięcznie.

Należy jednak pamiętać, że nawet praca w charakterze opiekunki jest dla pielęgniarek bardzo atrakcyjna finansowo. Co więcej, po skończeniu kontraktu istnieje możliwość uzyskania wysokiego zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Wielu Polaków pracujących za granicą zapomina o tej możliwości, tymczasem zwrot podatku może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Aby odzyskać swój podatek najlepiej skontaktować się z którąś z wyspecjalizowanych firm, które przeprowadzą całą procedurę pobierając później prowizję (najczęściej ok 15% odzyskanej z brytyjskiego fiskusa kwoty).

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum